Piłkarze Kolportera Korony Kielce wykorzystali piątkową porażkę BOT GKS Bełchatów i objęli prowadzenie w tabeli ekstraklasy. Stało się tak po wyjazdowym zwycięstwie podopiecznych Ryszarda Wieczorka nad Odrą Wodzisław 2:1.

Bohaterem meczu w Wodzisławiu był Paweł Sasin, który miał udział przy obu golach dla kielczan. W 19. minucie zaliczył asystę przy golu Macieja Kowalczyka. W 75. minucie Sasin sam zdobył bramkę i podwyższył wynik na 2:0. Gospodarzy stać było tylko na strzelenie honorowego gola. W 84. minucie Macieja Mielcarza pokonał Marcin Chmiest dla którego był to szóste trafienie w obecnym sezonie.

Efektowną wygraną odniósł Lech Poznań. Popularny "Kolejorz" wygrał w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem 3:0.