Górnik Zabrze rozgromił przed własną publicznością Cracovię 5:1 w pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W spotkaniu w Poznaniu „Kolejorz” zremisował z BOT GKS Bełchatów 1:1.

Mecz w Zabrzu był bardzo emocjonujący. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli: Artur Prokop oraz Tomasz Moskal. Do siatki gości trafił także Dariusz Stachowiak. Honorowego gola dla „Pasów” strzelił Paweł Szwajdych. Podopieczni Stefana Białasa kończyli mecz w „dziewiątkę”. Już w 22. minucie spotkania sędzia wyrzucił z boiska Michała Karwana. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył także Piotr Bania.

Górnik Zabrze nadal pozostaje twierdzą, której nie potrafią zdobyć piłkarze Cracovii. Oba zespoły spotkały się ze sobą w ekstraklasie już 21 razy. Do tej pory „Pasom” ani razu nie udało się pokonać Zabrzan.

W drugim niedzielnym spotkaniu Lech Poznań zremisował u siebie z BOT GKS Bełchatów 1:1. „Kolejarz” objął prowadzenie w 33. minucie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Reiss. Goście wyrównali już niespełna 2 minuty później. Bramkarza poznańskiej drużyny Krzysztofa Komorowskiego zaskoczył celnym strzałem głową Dariusz Pietrasiak.

Wisła Kraków – Widzew Łódź 2:0

W tabeli piłkarskiej ekstraklasy prowadzi BOT GKS Bełchatów, który ma na swoim koncie już 17 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Wisła Kraków, która traci do lidera tylko 1 punkt. Na trzeciej pozycji została sklasyfikowana drużyna Kolportera Korony Kielce.