Adam Małysz zajął wczoraj 3. miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na obiekcie Kulm w Bad Mitterndorf. Najlepszy był Austriak Florian Liegl, a drugi Niemiec Sven Hannawald.

Reprezentant gospodarzy - Florian Liegl - w pierwszej serii skoczył aż 208,5 m, a w drugiej 194,5 m i zdecydowanie pokonał rywali. Sven Hannawald, który zajmował po pierwszej 6. miejsce. Poprawił się w drugiej serii i przesunął aż o 4 oczka. Zajmujący po pierwszej serii 3. miejsce Adam Małysz utrzymał swoją pozycję.

Bardzo słabo spisał się Janne Ahonen. Lider Pucharu Świata zajął dopiero 17. miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ Adam Małysz nadal zajmuje 2 miejsce, jednak do lidera Janne Ahonena traci już tylko 6 punktów.

Do finałowej 30 nie zdołali awansować Marcin Bachleda, Robert Mateja i Tomisław Tajner. Bachledzie 165,5 metra dało notę 149,1 pkt i 32. lokatę. Mateja skoczył 160,5 metra, otrzymał notę 139,1 pkt i uplasował się na 38. miejscu. Tajner z wynikiem 142,5 metra i notą 149,1 pkt zajął 47. pozycję.