Niespodzianki nie było: Niemiec Sven Hannawald wygrał kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na skoczni w niemieckim Willingen wyprzedził Austriaków Andreasa Widhoelzla i Floriana Liegla. Polacy zrezygnowali ze startu, przygotowują się do mistrzostw świata.

Wygrywając dzisiejszy konkurs w Willingen, Sven Hannawald objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ. Niemiec w obydwu próbach skakał najdalej ze wszystkich zawodników: 142 m i 147. Co ciekawe, Hannawald otrzymał 9 na 10 możliwych maksymalnych not, czyli 20 pkt.

Drugie miejsce zajął Austriak Andreas Widhoelzl, skacząc 140,5 m i 138 m. Trzeci był jego rodak, Florian Liegl: skoki: 138 m i 142 m.

Lider klasyfikacji generalnej PŚ, Fin Jane Ahonen, uplasował się na 9. pozycji, skacząc dwukrotnie po 132 m.

Polacy w Willingen nie startowali. W klasyfikacji generalnej PŚ Małysz spadł z 2. na 4. miejsce.