Nieodpowiedzialne zachowanie turysty w Tatrach. Jak informuje portal "Tygodnika Podhalańskiego" w sobotę, w czasie, gdy zapowiadane było załamanie pogody, mężczyzna wspiął się na krzyż znajdujący się na Giewoncie.

Jak informuje 24tp.pl, po godzinie 13 w Tatrach zaczął padać deszcz, a według prognoz możliwe były burze. To jednak nie odwiodło jednego z turystów od pomysłu wejścia na krzyż znajdujący się na Giewoncie. Zdjęcie mężczyźnie zrobił czytelnik portalu.

O tym jak nie tylko wspinanie się na krzyż, ale również przebywanie w kopule Giewontu przy złej pogodzie może być niebezpieczne, pokazują wypadki z ostatnich lat. Rok temu w czerwcu na Giewoncie turysta został porażony piorunem. Mężczyzna zmarł.

W 2019 roku w kopule Giewontu w wyniku burzy zginęło pięć osób (cztery po stronie polskiej, jedna po słowackiej), a ponad 150 turystów zostało rannych. W akcję ratowniczą było zaangażowanych wiele służb. Wykorzystano wszelkie środki transportu, aby przewieźć rannych do szpitali. Oprócz pięciu śmigłowców, użyto samochodów terenowych TOPR i GOPR, pojazdów straży pożarnej, a także pojazdy schronisk górskich.