1205 km pływania, 31132 km na rowerze oraz 7833 km biegu, czyli razem 40 170 km. Adrian Kostera 1 czerwca rozpocznie największe wyzwanie w swojej triathlonowej karierze. Dystans nieco dłuższy od obwodu Ziemi po równiku zamierza pokonać w 365 dni.

W samo południe Adrian Kostera rozpoczął część pływacką, wskakując do rzeki Oława koło Odra Centrum przy Wybrzeżu Juliusza Słowackiego, w pobliżu Mostu Grunwaldzkiego.

Triathlonista planuje dzisiaj pokonać dystans 18 kilometrów, podzielony na kilometrowe pętle. Chcę inspirować wszystkich do aktywności sportowej i tak też będzie podczas Wyzwania 365 Triathlon  - podkreśla sportowiec.

Zawsze staram się relacjonować moje sportowe wyzwania, tak aby każdy mógł na żywo poczuć emocje i zobaczyć pojedynek z ograniczeniami ludzkiego ciała i umysłu - tłumaczy Kostera. Dlatego wyczyn triathlonisty będzie relacjonowany w mediach społecznościowych. Kibice mogą się spotkać się w specjalnie przygotowanym miasteczku, które wystartuje chwilę po zakończeniu pierwszego okrążenia.

Od 12.30 na wszystkie dzieci czekać będą dmuchańce oraz aktywności przygotowane m.in. przez Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie, Dolnośląskie Centrum Druku 3D czy Angel Management.

Popłyń razem z Kosterą i wesprzyj fundację

Co istotne, już od 3 czerwca każdy chętny będzie mógł dołączyć do Adriana Kostery w Wyzwaniu 365 Triathlon i choć przez jakiś czas towarzyszyć mu w trakcie zmagań. Można zapisywać się na część pływacką, która w całości rozegra się na Zalewie Stradomia Wierzchnia koło Sycowa.

Koszt udziału to 20 zł, bez względu na to, jaki dystans się przepłynie wraz z triathlonistą. Cała kwota zasila konto świetlicy terapeutycznej Tacy Sami, która działa w ramach wrocławskiej fundacji Potrafię Pomóc.

Zapisy na etap rowerowy i biegowy będą sukcesywnie uruchamiane.

Finał Wyzwania 365 Triathlon zaplanowano na 31 maja 2024 roku na Polanie Jakuszyckiej w pobliżu Dolnośląskiego Centrum Sportu.