W poniedziałek w Spalicach koło Oleśnicy na jednej z tamtejszych posesji pojawili się policjanci. Jak informuje lokalny portal mojaolesnica.pl w trakcie akcji funkcjonariusze użyli broni palnej. Zatrzymano osiem osób.

Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek około godziny 18 w Spalicach (Dolnośląskie). 

Na jednej z posesji pojawiła się policja. Jak informuje mojaolesnica.pl, na miejscu padły strzały z broni palnej. Była to akcja funkcjonariuszy wydziału kryminalnego, ukierunkowana na zwalczanie przestępczości.

Wiadomo, że osiem osób zostało zatrzymanych, ale nikt nie został poszkodowany. 

Jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy. Niewykluczone, że doszło do sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia funkcjonariuszy.

"Na dwóch posesjach zatrzymano w sumie osiem osób, z którymi we wtorek prowadzone są dalsze czynności przez Prokuraturę Rejonową w Oleśnicy. W budynkach znaleziono rzeczy, co do których jest uzasadnione podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępstwa. W trakcie akcji jeden z funkcjonariuszy oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. Nikomu nic się nie stało" - poinformowała Bernadeta Pytel z oleśnickiej policji. 

Według nieoficjalnych informacji portalu mojaolesnica.pl działania policji miały związek ze zwalczaniem przestępczości samochodowej.

Autor: Piotr Paszkowski