19-letni kierowca quada uderzył w drzewo w pow. ostrołęckim (Mazowieckie). W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański.

Do wypadku doszło w miejscowości Cyk na terenie gminy Czarnia.

19-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierujący quadem o pojemności 350 cm wraz z przyczepką tzw. samoróbką, jadąc w kierunku miejscowości Księży Lasek, po wykonaniu skrętu z drogi asfaltowej w drogę gruntową, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo - przekazał policjant. 

Ze względu na poważne obrażenia 19-latka na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało go do szpitala.

Jak ustalili ostrołęccy policjanci chłopak w ogóle nie powinien poruszać się quadem, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Także jego quad nie był dopuszczony do ruchu: nie miał przeglądu, był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Policjanci przypominają, że przepisy ruchu drogowego określają, jakie wymogi powinny spełniać pojazdy, aby mogły jeździć po drogach publicznych. Tak samo sytuacja wygląda z uprawnieniami do kierowania. Żeby móc poruszać się takim pojazdem jak quad, potrzebne jest prawo jazdy kategorii AM, które uprawnia do kierowania motorowerem lub czterokołowcem lekkim.