Stena Line chce pomóc mieszkańcom Ukrainy szukającym schronienia w innych krajach. W związku z rosyjską inwazją na ten kraj przewoźnik oferuje Ukraińcom oraz zarejestrowanym organizacjom charytatywnym i humanitarnym bezpłatny transport swoimi promami.

Od 28 lutego pasażerowie z Ukrainy mogą rezerwować darmowe bilety na wszystkie linie Stena Line, przede wszystkim na tę z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony. Osoby te otrzymują rezerwacje na pierwszy dostępny rejs - w takim zakresie, na jaki pozwala bezpieczeństwo i pojemność jednostek.

Obywatele Ukrainy, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego transportu, muszą posiadać ważny paszport i okazać go w porcie - informuje portal gdynia.pl.

Stena Line oferuje również bezpłatny transport zarejestrowanym organizacjom charytatywnym i humanitarnym, których celem jest wspieranie ludzi na Ukrainie.

"Udzielimy pomocy w takim zakresie, na ile tylko pozwolą względy bezpieczeństwa i nasze możliwości przewozowe" - informuje na swoim facebookowym profilu Stena Line.

Jak dokonać rezerwacji?

Obywatele z Ukrainy mogą rezerwować bezpłatne bilety pod numerem telefonu: + 48 58 660 92 00 lub osobiście w kasach na terminalu przy ul. Kwiatkowskiego 60 w Gdyni . Mogą również kontaktować się z firmą za pośrednictwem Facebooka.

Całkowity koszt przejazdu promem oraz opłat rezerwacyjnych ponosi Stena Line.