Funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku w Gdańsku interweniowali wobec dwóch agresywnych i wulgarnych pasażerów na pokładzie samolotu lecącego z Anglii. Mężczyźni w trakcie transportu do tzw. wytrzeźwiałki, zniszczyli wyposażenie więźniarki.

Funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn w wieku 41- i 30-lat - podał rzecznik Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr ppor. Andrzej Juźwiak.

Wyjaśnił, że do zatrzymania doszło w niedzielę. Mężczyźni lecący z Leeds do Gdańska nie podporządkowywali się poleceniom załogi, byli agresywni i wulgarni, a jeden z nich uderzył pasażera - relacjonował.

Mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Z powodu braku logicznego kontaktu z nimi oraz z obawy o ich bezpieczeństwo, jak również niesłabnącej agresji zostali przetransportowani do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku - podał.

W trakcie transportu pasażerowie nie wykonywali poleceń mundurowych, uszkodzili część wyposażenia wewnątrz więźniarki. Po wytrzeźwieniu obaj zostali ukarani mandatami po tysiąc złotych. Dodatkowo będą musieli pokryć koszt naprawy uszkodzeń.