Sanepid zezwolił na wchodzenie do wody na kąpielisku w "Wodnej Dolinie" w Koszalinie - podał Główny Inspektorat Sanitarny. Odwołał zakaz, który 27 czerwca wprowadził w związku z przekroczeniem stężenia enterokoków i E.coli, a następnie ze względu na "inne wymagania".

Jak wynika z aktualnych informacji zamieszczonych w Serwisie Kąpieliskowym GIS, w Zachodniopomorskiem jakość wody pozwala na korzystanie ze wszystkich kąpielisk strzeżonych.

Nie obowiązuje już zakaz wchodzenia do wody na kąpielisku "Wodna Dolina" w Koszalinie. Ten wprowadzony był przez sanepid 27 czerwca w związku z zanieczyszczeniem mikrobiologicznym, przekroczeniem stężenia najpierw enterokoków, a następnie enterokoków i bakterii Escherichia coli.

Wyniki badań z 4 lipca nie wskazywały już na zanieczyszczenie i serwis kapieliskowy GIS przez dobę informował o odwołaniu zakazu, przy czym organizator kąpieliska, Zarząd Obiektów Sportowych, nie zdecydował się na wywieszenie białej flagi, oczekując na kolejne wyniki badań wody. Te kazały sanepidowi ponownie wprowadzić zakaz kąpieli, ale już ze względu na "inne wymagania".

Następne badanie wody planowane jest na 13 lipca.

Kąpielisko "Wodna Dolina" na zalewie rzeki Dzierżęcinki w sezonie letnim 2023 r. zostało otwarte 23 czerwca. Jest strzeżone w godz. 10-18.