Ważna informacja dla osób, które w piątek planują wyruszyć w podróż z lotniska w Pyrzowicach. Rolnicy w ramach protestu będą przejeżdżać ciągnikami od ronda na drodze krajowej 78 i trasą S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego. Policja zaleca objazdy.

Utrudnieniach na drogach dojazdowych do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice mogą wystąpić 23 lutego od g. 10.00 do 15.00

Policjanci proszą o zapoznanie się z wyznaczonymi objazdami i o stosowanie się do poleceń wydawanych na miejscu przez funkcjonariuszy.

Podróżni powinni zaplanować dojazd na lotnisko z większym zapasem czasu niż zwykle.    

Dojazd do lotniska, od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych, będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu.

Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie. 

Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu. 

Do portu lotniczego będzie również możliwość dojazdu przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego i kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska.