Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł po południu na parterze dwupiętrowej kamienicy w Będzinie (Śląskie). Nie udało się uratować kobiety, która była w płonącym mieszkaniu - wynika z informacji straży pożarnej. Z budynku ewakuowano trzy inne osoby, jedna doznała poparzeń. Informację o pożarze dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, pożar wybuchł w kamienicy przy ul. Brzozowickiej w Będzinie. Gdy strażacy dotarli na miejsce, ogień obejmował już całe mieszkanie na parterze dwupiętrowego budynku. 

Jedna poszkodowana osoba, która doznała poparzeń, była już na zewnątrz. Ratownicy ewakuowali trzy kolejne osoby - relacjonowała rzeczniczka. Gdy po ugaszeniu ognia strażacy mogli wejść do strawionego przez pożar mieszkania, wewnątrz znaleziono ciało kobiety. 

Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni miejscowa policja, przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.