Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali cudzoziemkę, która zmieniła nazwisko, aby przekroczyć granicę pomimo zakazu wjazdu do UE. To już osiemnasty tego typu przypadek ujawniony w tym roku na Podkarpaciu - podaje portal bieszczadzki.strazgraniczna.pl.

Zdarzenie miało miejsce podczas odprawy podróżnych wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 34-letnią obywatelką Ukrainy interesują się śledczy z Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Jak się okazało, w związku z wcześniejszymi problemami z prawem kobieta miała zakaz podróżowania w krajach UE

"Aby uniknąć związanych z tym konsekwencji, postanowiła zmienić swoje dane osobowe. Kilkukrotnie udało jej się przekroczyć bezprawnie granicę, co stanowi przestępstwo" - czytamy na stronie bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej. 

Mundurowi przedstawili jej zarzuty karne, do których się przyznała. Sprawa zostanie skierowana do sądu, który podejmie decyzję o dalszym losie cudzoziemki. 

Po zakończeniu czynności kobieta została skierowana na Ukrainę

W 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili już osiemnaścioro cudzoziemców, którzy w celu uniknięcia konsekwencji prawnych związanych z przekraczaniem granicy, zmienili swoje dane osobowe.

 

Opracowanie: