Już w lipcu zostanie otwarta najnowocześniejsza kolejka linowa w Polsce. Chodzi o kolejkę gondolową w Solinie. Z jej wagoników rozciągać się będzie zapierający dech w piersiach widok. Dostępne będą również dodatkowe atrakcje, w tym wieża widokowa z podniebną kawiarnią.

Solina w Bieszczadach już niedługo wzbogaci się o niezwykłe atrakcje. Kolejka gondolowa to nie wszystko, na turystów czeka też wieża widokowa z zewnętrznym skywalkiem, podniebna kawiarnia i karczma z kuchnią regionalną. Nowe atrakcje Soliny mają zostać udostępnione na wakacje 2022 - podaje portal nowiny24.pl. 

Kolejka gondolowa w Solinie

Ta atrakcja ma zostać otwarta już w lipcu. Wyciąg w Solinie będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Najnowsze dzieło Polskich Kolei Linowych powstało nakładem 110 mln złotych, a jego budowa trwa od wiosny 2021. To specjalna kolej widokowa o przeszklonych gondolach, która pozwoli turystom podziwiać Jezioro Solińskie, zaporę i piękne krajobrazy Bieszczad z zupełnie nowej perspektywy.

Kolejka pokonuje trasę liczącą 1,6 km. Pasażerowie będą wsiadać do wagoników na stacji Plasza tuż przy głównym deptaku i jechać na Górę Jawor. Jeszcze przed wejściem do wagoników przewidziane są dodatkowe atrakcje - preshow, który ma pomóc turystom wczuć się w klimat tego niezwykłego miejsca. Organizatorzy nie zdradzają jednak na razie, na czym dokładnie ma polegać ten pokaz.

Główną atrakcją kolejki w Solinie będą oczywiście niesamowite widoki - wagoniki kolejki gondolowej w Solinie są prawie w całości przeszklone i mkną nad Jeziorem Solińskim z prędkością 6 metrów na sekundę. Do jednego wagonika może wsiąść osiem osób.

Wieża i inne atrakcje turystyczne

Na Górze Jawor będzie można wspiąć się na wieżę widokową z otwartym tarasem (tzw. zewnętrzny skywalk, jedyny taki w Polsce) i wypić kawę w jedynej w Polsce w pełni przeszklonej kawiarni.

Obok wieży uruchomiona zostanie Karczma Jawor, gdzie będzie można posmakować regionalnej bieszczadzkiej kuchni.
Chętni będą mogli także podziwiać panoramę Jeziora Solińskiego ze słynnej zapory.