Policja zatrzymała 26-letnią kobietę z Białej Podlaskiej i jej dwoje znajomych, którzy okradli sklep spożywczy. Kobieta poruszała się na wózku inwalidzkim, który był również kradziony. Cała trójka w chwili aresztowania była w stanie po spożyciu alkoholu.

Noc w policyjnym areszcie spędziło troje bialczan w wieku 26-35 lat. Podejrzewani są o kradzież ze sklepu na terenie miasta.

Ukradli produkty spożywcze o wartości ponad 300 zł

Wczoraj około godziny 12:30 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z bialskich marketów. Łupem sprawców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia padły produkty spożywcze, które zostały wycenione na kwotę ponad 300 złotych - informuje lubelska policja.

Z informacji zgłaszającego wynikało, że kradzieży dokonały trzy osoby - dwóch mężczyzn i kobieta, która poruszała się na wózku inwalidzkim.

26-latka ukradła wózek inwalidzki ze szpitala

Mundurowi zatrzymali osoby odpowiadające rysopisowi w rejonie jednego z bialskich centrów handlowych. Policjanci znaleźli przy nich wszystkie skradzione produkty. Ustalili również, że wózek którym poruszała się kontuzjowana 26-latka, również został skradziony tego dnia z bialskiego szpitala.

Przy jednym z mężczyzn policjanci ujawnili dodatkowo odzież pochodzącą z kradzieży. Skradzione produkty zostały zwrócone, natomiast cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania "amatorzy cudzego mienia" znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu - czytamy na stronie lubelskiej policji.

Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.