W niezwykły sposób strażacy z OSP Głogoczów zaangażowali się w ratowanie sześcioletniego Frania Foremnego, u którego lekarze zdiagnozowali neuroblastomę - złośliwy nowotwór układu nerwowego. W tym celu powstały kalendarze z wyjątkowymi zdjęciami, które będzie można licytować, a pieniądze z tej zbiórki przekazane zostaną na leczenie ciężko chorego chłopca.

Strażacy z OSP Głogoczów zaprosili do współpracy jedenaście innych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów krakowskiego i myślenickiego oraz Komendę Miejską PSP w Krakowie.

W sesjach zdjęciowych wzięły udział również panie strażaczki - ochotniczki należące do dwunastu jednostek OSP, a na okładce zawodowe strażaczki z KM PSP w Krakowie.

Część kalendarzy trafi na licytacje na facebookowej grupie Razem dla Frania Foremnego, a druga do tych, którzy wesprą trwającą zbiórkę na leczenie chłopczyka.

Jak przekazała RMF FM Małgorzata Foremna, mama chorego Frania, chłopiec aktualnie jest w trakcie chemioterapii.

Zbieramy fundusze na jego leczenie w klinice w Barcelonie, które tamtejsi specjaliści wycenili na 2 mln zł. Dodatkowo konieczne będzie jeszcze zebranie 1,5 mln zł na dostępną na razie tylko w USA szczepionkę przeciwko wznowie tego nowotworu - wyjaśniła mama Frania.

To nie jedyna akcja strażaków dla chorego Frania

#FotoRAMKAdlaFranka - ta inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością, ramki docierają już do jednostek w całej Małopolsce, a wkrótce mają trafić także dalej.

Strażacy i lokalna społeczność robią sobie w fotoramce zdjęcia, zamieszczają je w mediach społecznościowych nagłaśniając tym samym akcję i wpłacają na pomoc Frankowi dowolną kwotę.

SKARBONKA 998-dla-Franka

Do tej pory dzięki pomocy wszystkim ludziom dobrej woli na koncie Siepomaga udało się zebrać ponad 420 tys. zł z 2,2 mln zł na leczenie onkologiczne w Barcelonie.

Do pomocy włączyła się też Fundacja Akuratna. 

Jej cel to zebranie wspomnianego 1,5 mln zł na szczepionkę. Jej zbiórka trwa na stronie pomagam.pl (Ratujmy Franka).