Zacięta rywalizacja, potężna dawka emocji i… zwycięstwo niezależnie od wyniku! Już w najbliższą sobotę hokejowe reprezentacje gwiazd polskich i czeskich zmierzą się w Tychach w charytatywnym pojedynku! Składy obu drużyn pełne są znanych nazwisk - na lodzie zobaczymy chociażby byłego premiera Czech Mirka Topolánka, byłych piłkarzy Liverpoolu: Jerzego Dudka i Vladimíra Šmicera, gen. Romana Polko, tancerza Jana Klimenta i najlepszych polskich kabareciarzy. Cel: wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Hokej z Gwiazdami na stałe wpisał się już w tyski styczeń. W tym roku ten charytatywny pojedynek gwiazd rozegrany zostanie po raz piętnasty! Po raz drugi zaś Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich podejmie HC Olymp Praga, czyli Reprezentację Gwiazd Czeskich. Starcie tych drużyn przed rokiem - rozegrane również w ramach Hokeja z Gwiazdami - zakończyło się remisem 7:7 i... z ponad 37 tysiącami złotych, które wpłynęły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Czesi, dla których hokej jest przecież sportem narodowym, wyjeżdżali z Tychów pod wielkim wrażeniem polskich kibiców. Vladimír Šmicer - były znakomity piłkarz, który z Liverpoolem wygrał m.in. Ligę Mistrzów i Ligę Europy - mówił nam po spotkaniu: Fantastyczny mecz, przyszło mnóstwo ludzi! Nie spodziewałem się tak wielkiego tłumu, bo przecież nie jesteśmy zawodowcami, jesteśmy amatorami. Miło, że ludzie przyszli nas zobaczyć, i mam nadzieję, że dobrze się bawili. Wtórował mu zawodnik MMA Peter Šlahor. Super atmosfera! Pełne trybuny, jak w czeskiej ekstralidze! Byliśmy zadziwieni! - podkreślał.

Vladimír Šmicer wyjedzie na taflę Stadionu Zimowego przy de Gaulle’a i w tym roku - a po drugiej stronie barykady stanie jego dawny kompan z Liverpoolu, były bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek!

Na tym nie koniec sportowych - i sentymentalnych - wydarzeń. Do bramki wrócą Mariusz Kieca i Tomasz Rajski, w obronie zagrają Arkadiusz Sobecki i Dariusz Garbocz, a w ataku - jak za dawnych lat - Wiesław Jobczyk (trzy gole strzelone ZSRR w ’76!) i Andrzej Zabawa!

W szeregach HC Olymp Praga zobaczymy również byłego premiera Czech Mirka Topolánka, tancerza Jana Klimenta czy aktora Martina Dejdara.

Barwy biało-czerwone reprezentować zaś będą m.in. generał Roman Polko, Robert Korólczyk, Bartek Demczuk i Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów, Ewa Błachnio, Mariusz Kałamaga, Wiesław Tupaczewski i Andrzej Tomanek z Kabaretu OT.TO, Adam Grzanka, aktor Bogdan Kalus i znani Wam doskonale z anteny RMF FM: Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek!

Spotkanie poprowadzi były znakomity arbiter, sędzia międzynarodowy Jacek Chadziński, a nad przebiegiem całej imprezy czuwać będą Irek Bieleninik, Szymon Jachimek i czeski hokeista GKS-u Tychy Josef Vítek.

Ponieważ edycja jest jubileuszowa, organizatorzy Hokeja z Gwiazdami zapraszają kibiców na... aż dwa mecze! W drugim, wieczornym, pojedynku reprezentacja Polski Old Boys zmierzy się z ekipą Canada Screw n Bolts.

Tradycyjnie będzie także mnóstwo innych atrakcji: na tafli Stadionu Zimowego zaprezentują się młodzi mistrzowie jazdy figurowej Magdalena Zawadzka i Krzysztof Harmata, mistrz świata w sportach walki Paweł Smoleń i wielokrotna mistrzyni Polski w akrobatyce sportowej Anna Filipowska.

Całkowity dochód z Hokeja z Gwiazdami 2017 przekazany zostanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Hokej z Gwiazdami 2017: Odwiedź stronę wydarzenia na Facebooku!

Data i miejsce: 21 stycznia 2017, Stadion Zimowy przy de Gaulle'a 2 w Tychach.

Start imprezy: godzina 17:00. Kasy Stadionu Zimowego otwarte zostaną o 15:30, a trybuny o 16:00.

Cena biletów normalnych: 15 złotych; cena biletów VIP: 150 złotych.


Polub oficjalny profil Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich na Facebooku!


(e)