Po decyzji o odmowie wszczęcia postępowania dotyczącego wydania 70 milionów złotych na głosowanie, które się nie odbyło, prokuratorzy zdecydowali nie wszczynać śledztw także w pozostałych wątkach dot. prezydenckich wyborów widmo - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Śledczy stwierdzili, że samorządowcy, którzy przed wyborami przekazali dane osobowe wyborców Poczcie Polskiej, nie przekroczyli uprawnień - tego dotyczyło kilkadziesiąt zawiadomień, które trafiły do prokuratur w całym kraju.

W kolejnych kilkudziesięciu zawiadomieniach chodziło o odwrotną sytuację - odmowę przekazania tych danych. Tu też nie ma śledztwa.

NIE PRZEGAP: 70 mln złotych "rekompensaty" dla Poczty Polskiej za wybory-widmo

W obu przypadkach prokuratura stwierdziła, że nie doszło do przestępstwa, bo samorządowcom nie można zarzucić zamiaru złamania prawa, a wszyscy mieli -zdaniem śledczych - uzasadnione wątpliwości interpretacyjne.

Decyzje w obu wątkach są zostały zaskarżone. Jak zauważa reporter RMF FM, ta sytuacja kolejny raz pokazuje na jaki bałagan prawny narazili nas przed wyborami rządzący.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 70 mln zł na wybory-widmo. Śledztwa nie będzie

Opracowanie: