Niespodziewany koniec meczu 1/8 finału Rolanda Garrosa. Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału po tym, jak w pierwszym secie skreczowała jej rywalka, Ukrainka Łesia Curenko, która miała problemy z oddychaniem. Świątek prowadziła w tym momencie 5:1. Kolejną rywalką Polki będzie Amerykanka Cori Gauff.

Świątek od początku dominowała w starciu z Curenko, szybko wygrywając cztery gemy z rzędu.

Przy stanie 4:1 dla polskiej tenisistki Ukrainka wezwała pomoc medyczną. Miała kłopoty z oddychaniem, zmierzono jej ciśnienie krwi.

Curenko wróciła jeszcze na kort, ale po kolejnym przegranym gemie poddała mecz, który zakończył się po niespełna półgodzinie.

Mecz Iga Świątek - Cori Gauff w ćwierćfinale

Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Cori Gauff. Rozstawiona z numerem szóstym Amerykanka pokonała dziś Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 7:5, 6:2.

Świątek grała z Gauff wcześniej sześć razy i odniosła sześć zwycięstw, m.in. w finale ubiegłorocznego turnieju Rolanda Garrosa. W żadnym spotkaniu Polka nie straciła seta.

Iga Świątek broni tytułu w Paryżu

W Paryżu Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w 2020 roku.

Na otwarcie tegorocznej edycji wygrała z Hiszpanką Cristiną Bucsą 6:4, 6:0, a w drugiej rundzie w takim samym stosunku pokonała Amerykankę Claire Liu. W trzeciej natomiast nie dała szans Chince Xinyu Wang, wygrywając 6:0, 6:0.