Po odwołaniu wtorkowego konkursu w Innsbrucku organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni zmienili plan drugiej części turnieju. W austriackim Bischofshofen odbędą się dwa konkursy, w środę i czwartek.

Silny wiatr storpedował wtorkową rywalizację w Innsbrucku. Organizatorzy TCS kilka razy przesuwali godzinę rozpoczęcia serii próbnej, a następnie konkursu, ale zawodnikom nie udało się oddać ani jednego skoku.

Ostatecznie o godzinie 15 zdecydowano, że konkurs w Innsbrucku jest odwołany.

Turniej Czterech Skoczni. Co dalej?

Godzinę później organizatorzy poinformowali oficjalnie, że druga część turnieju rozegrana zostanie w całości w Bischofshofen, gdzie odbędą się dwa konkursy.

W środę w Bischofshofen zawodnicy mają wyjść na skocznię już o 11.30, kiedy rozpocznie się seria treningowa. Na godzinę 13 zaplanowano kwalifikacje, a na 16.30 konkurs - w miejsce tego odwołanego w Innsbrucku.

W czwartek o 14.30 mają rozpocząć się kwalifikacje, a o 17.30 - konkurs finałowy Turnieju Czterech Skoczni. Oba konkursy odbędą się w systemie KO.

W rywalizacji podczas 70. TCS zostało pięciu Polaków: Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. Po nieudanych kwalifikacjach w Innsbrucku z rywalizacji wycofał się Kamil Stoch.

Liderem Turnieju Czterech Skoczni jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, jest 22.