Raport

Puchar Świata 2021/2022
Puchar Świata w skokach narciarskich to seria zawodów, w których rywalizują najlepsi skoczkowie. W sezonie 2021/2022 przewidziano 35 konkursów – 28 indywidualnych, pięć drużynowych oraz dwa mieszane. Rywalizacja będzie się toczyła w wielu krajach. Najlepszy zawodnik sezonu otrzyma Kryształową Kulę. Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata? Gdzie i o której skaczą w najbliższy weekend? Sprawdź terminarz zawodów i najświeższe informacje.

Jak w zawodach poradzą sobie reprezentanci Polski? Czy na podium Turnieju Czterech Skoczni zobaczymy naszych skoczków? Czy polscy skoczkowie będą dominowali w rywalizacji indywidualnej i drużynowej? Jak wypadną przed własną publicznością?

Najważniejsze informacje dotyczące Pucharu Świata 2020/2021, wywiady, opinie ekspertów i relacje ze skoczni całego świata tylko na RMF24.pl.
Turniej Czterech Skoczni
Turniej Czterech Skoczni to jeden z najbardziej prestiżowych zawodów w skokach narciarskich. Rywalizacja jest organizowana cyklicznie na przełomie grudnia i stycznia. Turniej odbywa się na czterech skoczniach w Niemczech i Austrii: w Obersdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Od 28. edycji Turniej Czterech Skoczni stanowi część Pucharu Świata.

Polscy skoczkowie w Turnieju Czterech Skoczni osiągnęli spore sukcesy. Pierwszym Polakiem, który wygrał turniej Czterech Skoczni był Adam Małysz. Skoczkowi z Wisły udało się to w sezonie 2000/2001. Małysz doczekał się swoich następców. Kamil Stoch zwyciężył Turniej Czterech Skoczni trzykrotnie (w sezonie 2016/2017, 2017/2018, 2020/2021). Triumfatorem zawodów był też Dawid Kubacki. Polak otrzymał Złotego Orła w sezonie 2019/2020.

Jak Polacy poradzą sobie w jubileuszowej, 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni? Czy nasi skoczkowie powtórzą sukcesy z przeszłości? Kto tym razem okaże się najlepszy? Wyniki konkursów Turnieju Czterech Skoczni, komentarze, wywiady i analizy znajdziecie na RMF24.pl.
Radio Muzyka Fakty