Słoweniec Peter Prevc kończy karierę skoczka narciarskiego. Utytułowany zawodnik na specjalnie zwołanej konferencji prasowej potwierdził dzisiejsze doniesienia słoweńskich mediów.

Ostatnie skoki w karierze 31-letni Peter Prevc ma oddać podczas kończących sezon lotów w Planicy. 

Na konferencji prasowej Prevc podkreślił, że podjęcie decyzji zajęło mu dużo czasu. Jak stwierdził, nie wie jeszcze, co będzie robił po zakończeniu kariery. Zaznaczył, że przyjdzie na to czas po sezonie.

To jest mój ostatni sezon. Dojrzewałem do tej decyzji prawie dwa lata. Nie wiem jeszcze, czym się zajmę w przyszłości. Porozmawiamy o tym za 47 dni, po zakończeniu sezonu - powiedział Prevc.

Prevc to wielokrotny medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, a także zdobywca Kryształowej Kuli i triumfator Turnieju Czterech Skoczni.

Słoweński mistrz skoków to pierwszy w historii zawodnik, który pofrunął na odległość 250 metrów. 

Prevc zadebiutował w Pucharze Świata w grudniu 2009 roku. Dwa lata później zdobył swój pierwszy medal mistrzostw świata - brąz drużynowo na dużej skoczni w Oslo. W 2013 roku w Val di Fiemme sięgnął po srebro i brąz indywidualnie.

Z igrzysk olimpijskich Słoweniec przywiózł cztery medale, w tym złoto w drużynie mieszanej wywalczone w 2022 roku w Pekinie.

W 2016 roku Prevc triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. W tym samym roku cieszył się ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Na swoim koncie ma także pięć medali mistrzostw świata w lotach, w tym trzy złote (jeden indywidualnie i dwa drużynowo). Trzy razy z rzędu zdobywał Małą Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji lotów.