W tym roku Boże Ciało wypada 30 maja. Choć jest to święto ruchome, co roku obchodzimy je w czwartek, co jest okazją do zafundowania sobie długiego weekendu. Czy pogoda na Boże Ciało dopisze? Czy warto planować wyjazd? IMGW właśnie opublikowało prognozę.

Najnowsza prognoza IMGW. Jak zapowiada się pogoda na Boże Ciało?

Boże Ciało, inaczej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przypada 60 dni po Wielkanocy, zawsze w czwartek. Wiele osób decyduje się na wzięcie jednego dnia urlopu i tym samym zapewnia sobie długi weekend. Prognoza pogody jest więc podstawą do tego, czy planować wyjazd, na przykład w góry czy nad morze. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę pogody od 24 do 30 maja. Czy w Boże Ciało będzie ciepło i słonecznie, czy też nadal będą dawać się we znaki burze z intensywnymi opadami deszczu, a nawet gradu?

W najbliższy weekend, od 24 do 26 maja pogoda nadal będzie dynamiczna. W piątek deszcz, burze oraz silny wiatr mogą wystąpić w całej Polsce, a zwłaszcza na zachodzie. Ma być jednak ciepło: od 22°C do 28°C. W sobotę do 27°C będzie  tylko na Lubelszczyźnie i nadal będą występować burze, za to w niedzielę deszcz zdominuje zachodnią połowę kraju. 

Pogoda na Boże Ciało 2024. Będzie ciepło, ale mokro

Przyszły tydzień również będzie pod znakiem burz i deszczu, ale jednocześnie wysokiej temperatury. Pogoda w Boże Ciało, w czwartek, 30 maja, zadowoli szczególnie mieszkańców wschodniej części Polski – właśnie tam ma być aż do 27°C. W całym kraju możliwe są jednak burze.

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z możliwością przelotnych opadów deszczu i burz w całym kraju. Temperatura w dzień od 21°C na zachodzie do 27°C na wschodzie, nad samym morzem od 16°C do 20°C. 

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty na wschodzie południowo-wschodni, a na zachodzie północno-zachodni. W trakcie burz możliwe porywy do 65 km/h – tak prognozę pogody na Boże Ciało przedstawia IMGW.