W Instytucie Geologii przy ulicy Krygowskiego w Poznaniu doszło do wybuchu kwasu solnego. Jedna osoba została ranna - informuje reporter RMF FM Beniamin Kubiak-Piłat.
- Po więcej aktualnych informacji zapraszamy na stronę główną RMF24.pl.
Do wybuchu doszło środę w czasie zajęć w Instytucie Geologii UAM.
Poszkodowana to studentka, która z obrażeniami twarzy, dłoni i przedramion trafiła pod opiekę medyków.
15-osobowa grupa studentów ewakuowała się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.
Na miejscu pracuje specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego, która sprawdza pomieszczenia instytutu.


