Trzecia drużyna ostatniego mundialu, Belgia, pokonała 1-0 Kanadę w meczu grupy F mistrzostw świata w Katarze.

Kanada dopiero po raz drugi w historii zakwalifikowała się na mundial, ale na pierwsze punkty i bramki musi jeszcze poczekać.

Mecz zaczął się niespodziewanie, bo już w 10. minucie Kanadyjczycy wykonywali rzut karny za zagranie ręką Yannicka Carrasco. Thibaut Courtois obronił jednak jedenastkę wykonywaną przez Alphonso Daviesa.

Obie ekipy miały sporo okazji bramkowych, ale gol padł dopiero tuż przed przerwą. Belgowie objęli prowadzenie, gdy długie podanie od Toby'ego Alderweirelda zamienił na gola Michy Batshuai.

Kanadyjczycy nie dali się stłamsić silnym Belgom, ale sami także nie zdołali zdobyć wyrównującej bramki. Zakończyło się skromną wygraną Belgów 1-0.

W pierwszym meczu tej grupy Maroko zremisowało 0-0 z Chorwacją.

Belgia - Kanada 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Michy Batshuayi (44.)

Żółta kartka - Belgia: Yannick Carrasco, Thomas Meunier, Amadou Onana. Kanada: Alphonso Davies, Alistair Johnston.

Sędzia: Janny Sikazwe (Zambia). Widzów 40 432.

Belgia: Thibaut Courtois - Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Leander Dendoncker, Timothy Castagne - Axel Witsel, Yannick Carrasco (46. Thomas Meunier), Kevin De Bruyne - Youri Tielemans (46. Amadou Onana), Eden Hazard (62. Leandro Trossard), Michy Batshuayi (78. Lois Openda).

Kanada: Milan Borjan - Kamal Miller, Steven Vitoria, Alistair Johnston - Richie Laryea (74. Samuel Adekugbe), Stephen Eustaquio (81. Jonathan Osorio), Atiba Hutchinson (58. Ismael Kone), Junior Hoilett (58. Cyle Larin) - Tajon Buchanan (81. Liam Millar), Alphonso Davies, Jonathan David.