Senator PiS Stanisław Karczewski potwierdził, że jest zakażony koronawirusem.

Wcześniej Karczewski opublikował na Twitterze post - jak sam napisał - "prosto z covidowego łóżka". Ocenił w nim, że COVID-19 przebiega "różnorodnie, podstępnie i zaskakująco".

"Ci, którzy kwestionują tę chorobę, zachęcają do nieprzestrzegania zaleceń, ci, którzy organizują manifestacje oraz ci zachęcający do uczestnictwa w nich, kpią z ludzkiego życia" - napisał były marszałek Senatu, z zawodu lekarz.

Karczewski wrócił do zawoduW maju Stanisław Karczewski ogłosił, że rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu.

Rezygnuję dziś z funkcji wicemarszałka Senatu. Wracam do zawodu, ale nie wycofuję się z polityki. Dalej będę senatorem i będę współpracował - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM. Wówczas przekazał też, że będzie pracował w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

Pytany o powody rezygnacji wyjaśnił, że wiele czynników na to wpłynęło: W tym roku kończy mi się okres wygaszenia mojego prawa do wykonywania zawodu, a to jest piękny zawód.

Ponad 24 tys. nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia podało dziś , że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 24 tys. 51 osób. Łącznie wykryto dotąd 665 tys. 547 przypadków zakażenia. 

Resort przekazał, że ostatniej doby zmarło 419 osób, w sumie zanotowano już 9499 zgonów.