Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Ostrzeżenie ma związek z utrzymującą się złą sytuacją epidemiczną na świecie spowodowaną wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Jak zaznaczono w, "podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych".

Szczegółowe informacje na temat sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw są dostępne na stronach MSZ, w zakładce "Informacje dla podróżujących".

Kwarantanna dla przyjeżdzających do Polski

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował w poniedziałek o zmianie zasad kwarantanny dla osób przybywających do Polski.

Osoby spoza strefy Schengen mają być po przyjeździe kierowane na kwarantannę.

Natomiast przyjezdni ze strefy Schengen mogą jej uniknąć pod warunkiem, że przedstawią negatywny wynik testu na Covid-19, przeprowadzonego nie wcześniej niż na 48 godzin przed wjazdem na teren naszego kraju. Osoby przyjeżdżające do Polski będą miały jednak możliwość wykonania testu tu na miejscu. Jego negatywny wynik będzie oznaczał możliwość zdjęcia kwarantanny.

/Grafika RMF FM
/Grafika RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.