Bez jednorazowego plastiku, w otoczeniu zieleni, przyjazne dla czworonogów. To centrum wydarzeń 5. edycji BNP Paribas Green Film Festivalu, zlokalizowane na Bulwarze Czerwieńskiego u podnóża Wawelu. Miasteczko festiwalowe, na terenie którego odbędzie się największa ekologiczna inicjatywa w Polsce, można odwiedzać od 14 do 21 sierpnia.

Już jutro rusza 5. edycja BNP Paribas Green Film Festival. Przez 8 dni w Krakowie będzie można zobaczyć polskie i światowe produkcje dotyczące aktualnych problemów środowiskowych. Sercem wydarzeń będzie miasteczko festiwalowe, gdzie codziennie od godziny 17:00, aż do późnej nocy wyświetlane będą filmy. 

Filmy, dyskusje i warsztaty

Na terenach zielonego Bulwaru Czerwieńskiego, wśród alejek spacerowych będą znajdywały się się dwa kina - główne kino plenerowe z widownią na ponad 200 osób (ul. Smocza), oraz drugie - kameralne w otwartej hali namiotowej (ul. Koletek). 

"Nie ma tu barier architektonicznych utrudniający dostęp do kina osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi" - zapewniają organizatorzy festiwalu.

Na terenie miasteczka festiwalowego odbędą się także dyskusje z twórcami i ekspertami oraz warsztaty edukacyjne. Przychodzić będzie można tu również ze zwierzętami. Dla czworonogów przygotowano miski z wodą i dużo zaciemnionych zakątków.

Plastikowi mówimy NIE

Na terenie miasteczka festiwalowego BNP Paribas Green Film Festivalu zorganizowana zostanie również strefa gastronomiczna wolną od jednorazowego plastiku. Serwowane będą tu niskoemisyjne potrawy na bazie składników roślinnych w naczyniach wielorazowych albo w pełni rozkładalnych np. papierowych.

Na terenie miasteczka działał będzie również Ogólnopolski System Kaucyjny Takie Cup! Gorące napoje będą podawane w kubkach wielokrotnego użytku, które w całości wykonano z materiału nadającego się do recyklingu. Jeden taki kubek może zastąpić nawet 500 papierowych. 

Więcej na temat festiwalu przeczytacie na stronie: www.greenfestival.pl.