"Naprawdę myślicie, że możemy przejmować się tym, co piszą szkockie media? My nawet nie wiemy, że w Szkocji są media" - tak prezes PZPN Zbigniew Boniek odniósł się do prześmiewczych publikacji szkockiej prasy na temat Roberta Lewandowskiego. "Nadrabiają miną, odsyłając Roberta Lewandowskiego do pieluszek i do mamusi. To ja bym im życzył, żeby w historii ich futbolu urodziła się taka maszynka do strzelania bramek, jaką właśnie mamusia Roberta urodziła" - tak z kolei całą sytuację skomentował Jan Tomaszewski.

Przed czwartkowym meczem z Polską w eliminacjach Euro 2016 szkocka prasa najwięcej uwagi poświęciła Robertowi Lewandowskiemu. Artykuł wyśmiewający polskiego napastnika opublikował tabloid "Daily Record", który przypomniał o brutalnym ataku na Lewandowskiego, jakiego w ubiegłorocznym spotkaniu dopuścił się Gordon Greer.

Wielki bobas Robert wypluwa smoczek - tak zatytułowano artykuł na ostatniej stronie tabloidu, a tekst zilustrowany został fotomontażem, w którym kapitan reprezentacji Polski przedstawiony jest w nakryciu głowy dla dziecka, obok widać smoczek. Polska primadonna nie może zapomnieć o ataku Gordona Greera sprzed roku - rozpoczyna się artykuł, w którego dalszej części przytoczone są wypowiedzi Polaka, który podkreślał, że w Glasgow liczy na skrupulatną pracę sędziego.

[PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT]

Do publikacji szkockich mediów odniósł się prezes PZPN Zbigniew Boniek. Co media muszą robić? Się sprzedawać. Czyli robią coś, żeby się sprzedawać. Poza tym wiecie, że bad news is good news - zła wiadomość jest dobra - stwierdził. Czy wy naprawdę myślicie, że możemy przejmować się tym, co piszą szkockie media? My nawet nie wiemy, że w Szkocji są media - skomentował.

Były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski podkreślał natomiast trudną sytuację Szkotów, którzy zajmują obecnie dopiero 4. miejsce w grupie D i walczą już tylko o baraże, bo na bezpośredni awans do Euro 2016 nie mają szans. To jest buta, która świadczy w tym momencie o tym, że są zarozumiali. Nadrabiają w tej chwili miną, odsyłając Roberta Lewandowskiego do pieluszek i do mamusi. To ja bym im życzył, żeby w historii ich futbolu urodziła się taka maszynka do strzelania bramek, jaką właśnie mamusia Roberta urodziła - skomentował. Mam nadzieję, że zostaną skarceni nie tylko przez Roberta, ale przez naprawdę dobrze grającą polską drużynę - dodał.


Awans na wyciągnięcie ręki

Po ośmiu kolejkach eliminacji Euro 2016 polscy piłkarze zajmują w grupie D drugie miejsce z dorobkiem 17 punktów. O dwa "oczka" ustępują Niemcom, a wyprzedzają Irlandię (15 punktów), Szkocję (11), Gruzję (6) i outsidera grupy - Gibraltar (0).

Wygrana ze Szkotami może zagwarantować biało-czerwonym awans do Euro 2016 - pod warunkiem, że Niemcy nie przegrają z Irlandią.

Pierwszy gwizdek meczu Szkocja - Polska w Glasgow - o godzinie 20:45. Już teraz zapraszamy Was na relację na żywo z tego spotkania!

Wesprzyj biało-czerwonych, dołącz do wspólnej akcji RMF FM i Interii!

Przed superważnymi meczami biało-czerwonych w eliminacjach Euro 2016 - czwartkowym ze Szkocją i niedzielnym z Irlandią - zachęcamy Was do przyłączenia się do wspólnej akcji Interii i RMF FM pod hasłem: #JeśliAwansujemy!

By okazać naszym piłkarzom swoje wsparcie, złóżcie deklarację, co bylibyście gotowi zrobić, #JeśliAwansujemy! Pamiętajcie, że jeśli się uda - trzeba będzie te deklaracje zrealizować!

Bawimy się we wszystkich mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku i Twitterze. Pamiętajcie o hasztagu #JeśliAwansujemy.

Czekamy na Wasze deklaracje we wspólnej akcji RMF FM i Interii!

(edbie)