Mołdawia zremisowała z Albanią 1:1 (0:1) w meczu grupy E eliminacji Euro 2024. Dzięki takiemu rezultatowi Biało-Czerwoni nadal są w grze o bezpośredni awans do turnieju. Albania zapewniła sobie już natomiast udział na Euro.

To było bardzo ważne starcie z punktu widzenia także Polaków. W przypadku wygranej Mołdawii podopieczni Michała Probierza straciliby już definitywnie szansę na bezpośredni awans na Euro 2024.

Przed tym spotkaniem w tabeli grupy E prowadziła Albania, która w 6 meczach zgromadziła 13 punktów. Wyprzedzała ona Czechów (11 pkt w 6 meczach), Polskę (10 pkt w 7 spotkaniach) i Mołdawię (9 pkt w 6 meczach).

Po pierwszej połowie wynik był doskonały dla Polski. W 25. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Sokol Cikalleshi.

Pod koniec meczu Mołdawia wyrównała, dzięki trafieniu Baboglo.

To bardzo dobra wiadomość dla Biało-Czerwonych, którzy zachowali szansę na bezpośredni awans na Euro 2024. Aby tak się stało nasi zawodnicy muszą dziś pokonać Czechów, a następnie liczyć na remis w starciu Czechów w Mołdawią.

Albania natomiast jest już pewna udziału w turnieju.

O godz. 20:45 Polska na PGE Narodowym zagra z Czechami. Selekcjoner Michał Probierz zdecydował, w jakim składzie Biało-Czerwoni rozpoczną to spotkanie.