Polski Ład, ciąg dalszy personalnych rozliczeń w Platformie Obywatelskiej i poszukiwania nowego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Tak będzie wyglądał trzeci tydzień maja w polityce.

W następnym tygodniu w świecie polityki zapewne będzie obecna dalsza dyskusja nad programem Polski Ład, który w sobotę przedstawił PiS. Premier i najważniejsi politycy mają jeździć po kraju i prezentować lokalne korzyści z tego programu. Będą też debaty - pierwsza już w tym tygodniu, w rządzonym przez PiS Chełmie.

W poniedziałek swoje dalsze plany mają zaprezentować wyrzuceni z PO politycy - Ireneusz Raś i Paweł Zalewski. Politycy prawdopodobnie będą chcieli odwołać się od decyzji zarządu krajowego, który usunął ich z partii za szkodzenie Platformie Obywatelskiej. 

Wciąż nie wiadomo, kto obejmie stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich po odrzuceniu przez Senat kandydatury posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego. Wśród potencjalnych kandydatów pojawia się niezależna senator Lidia Staroń.

W środę zbierze się Sejm. W planach obrad jest między innymi ustawa, która według opozycji umożliwi prywatyzację lasów i informacja premiera na temat Krajowego Planu Odbudowy.

Opracowanie: