Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował o wyłączeniu jawności procesu Michała M. oskarżonego o zabójstwo harfistki i portiera. Do zbrodni doszło w marcu 2013 roku w budynku Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

O wyłączenie jawności procesu ze względu na dobro pokrzywdzonych i ich rodzin wnioskowała prokuratura oraz oskarżyciele posiłkowi. Sąd postanowił wyłączyć jawność procesu w całości z uwagi na możliwość naruszenia ważnego interesu prywatnego - powiedział w uzasadnieniu sędzia Andrzej Żuk.

Prokurator Sebastian Ziembicki w powiedział, że M. zostały postawione zarzuty podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, gwałtu oraz rozboju. Prokurator nie chciał mówić o motywach tej zbrodni, ze względu na dobro pokrzywdzonych i ich rodzin. M. częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów - dodał prokurator.

Do zbrodni doszło w nocy z 7 na 8 marca 2013 r. w budynku Filharmonii Dolnośląskiej. Ofiarami byli 59-letni Paweł K. pracownik ochrony, który pracował jako portier oraz 25-letnia Victoria J. - harfistka, która nocowała w pokoju gościnnym. Pochodząca z Warszawy artystka przyjechała w zastępstwie na jeden koncert do Jeleniej Góry.

Oskarżony Michał M. był pracownikiem technicznym filharmonii. Został zatrzymany w kilka dni po zbrodni. Od tego czasu przebywa w tymczasowym areszcie. Wcześniej nie był karany. Grozi mu kara od 12 lat więzienia do dożywocia. 

(rs)