Kulczyk Holding nie zamierza i nie będzie już komentować stanu zdrowia najbogatszego Polaka. Mimo że już kilka dni temu prasa napisała, iż Kulczyk nie przebywa w szpitalu w USA, a jedynie poddał się tam badaniom.

Czy pan doktor stawi się przed komisją śledczą za 6 dni? Trudno odgadnąć zamierzenia Jana Kulczyka, który za wielka wodą dowiedział się, że stres mu nie służy. Zaświadczenie o unikaniu środowiska stresogennego, to właściwie nikt nie mógłby się zajmować ani polityką, ani biznesem. Pan Kulczyk z takim doświadczeniem mógłby zostać tylko ogrodnikiem - kpi Roman Giertych.

Przewodniczący komisji śledczej Józef Gruszka z kolei zwolnienie Kulczyka uznaje za co najmniej wątpliwe: Uważam, że to nie jest zwolnienie lekarskie w świetle przepisów obowiązujących.

Równie wątpliwa jest hospitalizacja Kulczyka. Prezes Kulczyk Holding Jan Waga wielokrotnie mówił w piątek o pobycie w szpitalu i poważnej chorobie: Jest na tyle poważna, że znalazł się w szpitalu. Pobytu w szpitalu się nie planuje. Teraz prezes milczy.

Jedno jest pewne - przesłuchanie przed komisją śledczą dla doktora Kulczyka będzie stresogenne.