Znaleziono jedną z ikon skradzionych z magazynów petersburskiego Ermitażu – poinformowały rosyjskie służby śledcze. Odnaleziona ikona należy do jednych z najcenniejszych eksponatów rosyjskiego muzeum. Jej wartość szacuje się na ok. 200 tys. dolarów.

To prawdopodobnie sami pracownicy wynieśli z magazynów słynnego petersburskiego Ermitażu ponad 200 cennych eksponatów. Ich wartość szacuje się na 5 mln dolarów. Władze miasta powołały specjalną brygadę śledczą, która ma rozwikłać zagadkę tajemniczej kradzieży. czytaj więcej

Z magazynów petersburskiego muzeum zginęło ponad 200 eksponatów. Są to głównie wyroby jubilerskie z metali szlachetnych i emalii z połowy XIX i początku XX w., które otrzymał car Mikołaj II.

Pracownicy muzeum oszacowali wartość zaginionych przedmiotów na ok. 5 mln dolarów. Eksperci uważają, że ich cena rynkowa jest co najmniej 20-krotnie wyższa.

O 221 eksponatów uboższy jest petersburski Ermitaż – to wynik okresowej kontroli prezentowanej w muzeum ekspozycji. Nie wiadomo, kiedy skradziono cenne przedmioty. Ich wartość szacuje się na 130 mln rubli, czyli około 5 mln dolarów. czytaj więcej

Na razie nie wiadomo, kiedy zginęły kosztowności. Ich brak wykazała okresowa kontrola, przeprowadzona wiosną. Petersburska milicja jest przekonana, że eksponaty wynoszono przez 30 lat.