Kierowcy z całej Polski zgłaszają nam sygnały ze śliskich i zablokowanych dróg. Na RMF 24 na bieżąco aktualizujemy informacje o utrudnieniach. Gorąca Linia RMF FM 600 700 800 jest do Waszej dyspozycji.

14:50 Na DK nr 1, na obwodnicy miejscowości Kowal zderzył się autokar i 4 samochody osobowe. Droga jest zablokowana.

14:45 Wiatr zerwał rusztowanie na ul. Sukienniczej w Krakowie. Droga jest zablokowana.

14:40 Przywrócono ruch na drodze krajowej nr 78 między Jędrzejowem a Chmielnikiem, w miejscowości Piaski. Służby techniczne usunęły z jezdni słup energetyczny wywrócony przez silne podmuchy wiatru.

14:34 Gorąca Linia: Na drodze S8 w miejscowości Mostówka w stronę Warszawy doszło do zderzenia czterech samochodów.

14:30 Ostrzegacie nas na Gorącą Linię RMF FM: Bardzo trudne warunki jazdy na DK 7 między Płońskiem a Mławą.

14:28

14:20 Śnieżyca na drodze krajowej numer 9 na trasie Radom-Rzeszów (wjazd do Opatowa od strony Radomia).

14:15 Tak wygląda obwodnica Torunia w miejscowości Łysomice. Zdjęcie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

14:00 Przez kilka godzin nie będzie można przejechać przez Pawłówko w powiecie Człuchowskim na Pomorzu. Doszło tam do wypadku autobusu. Jedna osoba - kobieta - zginęła na miejscu, 22 trafiły do szpitali.

13:54 Piotr, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 7 między Mławą a Glonojeckiem jest zasypana.

13:52 Jarosław, Gorąca Linia, RMF FM: Na drodze krajowej nr 86 - w Sosnowcu jest wielki korek.

13:43 Gorąca Linia RMF FM: Na obwodnicy Kowala w woj. kujawsko-pomorskim zderzyło się siedem samochodów w tym autokar z dziećmi. Nikt nie ucierpiał.

13:35 Adrianna, Gorąca Linia RMF FM: Drogi na Podhalu są zasypane.

13:33 GDDKiA: Utrudnienie na drodze krajowej nr 5 w Żninie (Gniezno - Bydgoszcz). Dwa samochody stanęły w poprzek drogi. Droga została zblokowana do odwołania.

13:25 Przemek, Gorąca Linia RMF FM: Na autostradzie A2 z Pruszkowa do Strychowa jest śnieżyca.

13:23 Łukasz, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 8 z Łowicza do Stadników jest śnieżyca. Widoczność na kilka metrów.

13:03 Marcin, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 20 - wylot z Kościerzyny na Łukowo - tir wpadł do rowu. Droga zablokowana.

12:55 Mariusz, Gorąca Linia RMF FM: Wypadek na drodze wojewódzkiej 434 na obwodnicy Krobi. Ciężarówkę przewrócił wiatr. Droga jest całkowicie zablokowana.

12:48 Tomek, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 11: w Nowym Mieście na remontowanym wiadukcie przewrócił się tir.

12:45 Piotr, Gorąca Linia RMF FM: Zablokowała jest obwodnica Trójmiasta: od ul. Morskiej do węzła Kwiatkoweskiego. Widoczność zaledwie na 100 metrów:

12:35 GDDKiA: Utrudnienie na drodze krajowe nr 7 w miejscowości Rychnowo (Olsztynek - Ostróda). Samochód ciężarowy wjechał do rowu. Droga zablokowana. Przewidywany czas likwidacji utrudnienia ok. 1 godz.

12:21 Michał, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 1 - przed Piotrkowem Trybunalskim przewrócił się tir. Droga w kier. Częstochowy jest zablokowana.

12:18 Tomasz, Gorąca Linia RMF FM: Objazd, który został zorganizowany w pobliżu Sępólna Krajeńskiego, jest nieprzejezdny. Wiatr przewrócił tam samochód ciężarowy.

12:15 GDDKiA: Utrudnienie na drodze krajowe nr 12 w w miejscowości Wschowa (Ząbkowice Głogów - Leszno). Wiatr przewrócił samochód ciężarowy. Wprowadzono ruch wahadłowy. Przewidywany czas likwidacji utrudnienia ok. 2 godz.

11:52 Piotr, Gorąca Linia RMF FM: Na Zakopiance w Rabce Zdrój jest wypadek. Samochód osobowy dachował. Policja a miejscu kieruje ruchem.

11:45 Adam, Gorąca Linia RM FM: Droga krajowa nr 8 między Wrocławiem a Kudową jest nieprzejezdna. Wiatr przewrócił ciężarówkę.

11:36 Marcin, Gorąca Linia RMF FM: We Włocławku jest gigantyczna śnieżyca. Widoczność ma zaledwie kilka metrów.

11:23 GDDKiA: Koniec utrudnienia na drodze krajowe nr 5 w Sobiejuchach. Drogowcy usunęli już przewróconego tira.

11:20 Michał, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 78 z Jędrzejowa do Chmielnika w woj. świętokrzyskim jest zablokowana. Tuż przy wyjeździe z Jędrzejowa wiatr wyrwał słupy energetyczne, a te runęły na drogę.

11:11 Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 5 między Żninem a Gnieznem. W miejscowości Jarowo na drogę runęło drzewo - trasa została zablokowana.

11:04 Kuba Kaługa, RMF FM: 13 osób zostało lekko rannych w wypadku autobusu na gminnej drodze w miejscowości Kościeleczki w powiecie malborskim na Pomorzu.

11:00 Grzegorz, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 25 między Strzelnem a Koninem w miejscowości Wronowo przewrócił się tir. Droga jest zablokowana.

10:50 Paweł, Gorąca Linia RMF FM: Na zjeździ z A4 w Kostomłotach w kier. Strzegomia przewróciły się dwa tiry. Droga jest całkowicie zablokowana.

10:42 Bartek, Gorąca Linia RMF FM: Trasa pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą jest zaśnieżona.


10:38 GDDKiA: Koniec utrudnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 na węźle Wrocław Południe.

10:35 Gorąca Linia RMF FM: Na drodze krajowej nr 11 - tuż przed Jarocinem w woj. wielkopolskim, wiatr przewrócił tira. Droga jest całkowicie zablokowana.

10:32 Mariusz, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 22 w Chrząstowie w woj. pomorskim jest cała oblodzona.

10:28 Robert, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 10 między Nakłem a Bydgoszczą jest zablokowana. Ciężarówki nie mogły wjechać pod górkę i zablokowały trasę - samochody osobowe nie mają, jak ominąć kolumny tirów. Korek ma już kilka kilometrów.

10:18 GDDKiA: Utrudnienie na drodze krajowe nr 5 w Rynarzewie  (odcinek Białe Błota - Szubin). Doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Wprowadzono ruch wahadłowy. Przewidywany czas likwidacji utrudnienia ok. 1 godz.

10:03 Rafał, Gorąca Linia RMF FM: Droga nr 434 z Rawicza do Gostynia jest zablokowana. Wiatr przewrócił tira a tuż obok niego zderzyły się dwa samochody. Ruch odbywa się wahadłowo - policja kieruje ruchem.

9:59 GDDKiA: Utrudnienie na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 na węźle Wrocław Południe przewrócił się tir. Zablokowana została łącznica zjazdowa z AOW na Autostradę A4 zarówno w kierunku Katowic jak i w kier. granicy państwa. Proponowany objazd dla wszystkich pojazdów: od węzła Wrocław Południe dalej do następnego węzła "Kobierzyce" i zjazd na DK35 do węzła Bielany Wrocławskie skąd można zjechać na A4 w obydwu kierunkach (zarówno Katowice jak i Granica PL/DE). Przewidywany czas likwidacji utrudnienia ok. 2-3 godz.

9:55 Bartek, Gorąca Linia RMF FM: Droga krajowa nr 80 jest zasypana. Śnieżyca w Bydgoszczy utrudnia widoczność.

9:42 Mieszko, Gorąca Linia RMF FM: Na drodze krajowe nr 6 w dwóch miejscach leżą przewrócone tiry. Między Gdańskiem a Słupskiem oraz między Mianowicami a Domaradzem.

9:38: Grzegorz, Gorąca Linia RMF FM: Droga nr 55 z Nowego Dworu Mazowieckiego do Malborka jest zablokowana. Bus przewożący dzieci zderzył się z samochodem osobowym, którego kierowca został zabrany do szpitala. Sześcioro dzieci ma niegroźne obrażenia. Trasa jest nieprzejezdna.

9:31 Mariusz, Gorąca Linia RMF FM: Na trasie z Oławy do Wrocławia korek ma ok. 20 km. Cała obwodnica Wrocławia stoi - nie ma sensu szukać objazdów - mówi nasz słuchasz, pan Mariusz.

9:26 Przemysław, Gorąca Linia RMF FM: Droga nr 7 z Ostródy do Elbląga - na trasie szaleje śnieżyca. Jest bardzo słaba widoczność.

9:24 Edyta, Gorąca Linia RMF FM: Droga na trasie z Annopola do Sandomierza jest oblodzona. Kilka samochodów wylądowało w rowach, auta poruszają się w żółwim tempie.

9:19 GDDKiA: Droga krajowa nr 5 na odcinku Szubin - Żnin w miejscowości Sobiejuchy (kujawsko-pomorskie) została zamknięta na czas podnoszenia ciężarówki. Policja kieruje na objazdy. Utrudnienia potrwają ok. 1,5 godziny.

9:15 Gorąca Linia RMF FM: Zjazd z obwodnicy Wrocławia w kier. A4 jest zablokowana. Na łuku drogi przewróciła się przyczepa blokując zjazd na A4 w kierunku Katowic i Zgorzelca.

9:13 Gorąca Linia RMF FM: Zablokowana jest droga krajowa nr 10. Na moście pomiędzy Lipnikiem a Morzyczynem leży tir z naczepą blokując wszystkie pasy ruchu w obie strony.

9:10 Gorąca Linia RMF FM: Na drodze nr 94 jest korek już w miejscowości Jankowice - między Oławą a Wrocławiem. Średnia prędkość jazdy 5 do 15 km/h. Kilka kilometrów dalej: w Siechnicy trudności z podjechaniem pojazdów na wiadukt.

9:08 PAP: Trzy ofiary wichury. Na auto spadło drzewo. Więcej tutaj.

9:01 Michał, Gorąca Linia RMF FM: W Gliwicach, Knurowie, a w szczególności na drodze krajowej nr 78 między Gliwicami a Rybnikiem droga jest oblodzona.

8:26 Gorąca Linia RMF FM: W Zabrzu na trasie nr 88 samochód osobowy przewrócił się na dach i wpadł do rowu. Jeden pas ruchu w stronę Gliwic jest zablokowany.

8:18 Gorąca Linia RMF FM: Utrudnienia na drodze krajowej nr 5. W miejscowości Sobiejuchy między Bydgoszczą a Żninem samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W miejscy wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.

8:11 Gorąca Linia RMF FM: Droga z Krościenka do Nowego Targu jest cała zasypana.

8:09 Gorąca Linia RMF FM: Wypadek w Pszczynie ma krajowej "jedynce". Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką. Trasa jest zablokowana w obu kierunkach.

8:06 Łukasz, Gorąca Linia RMF FM: W Sosnowcu na ul. Nowopogońskiej ciężarówka uderzyła w autobus. Korek ma już kilka kilometrów w kier. centrum miasta.

8:04 Piotr, Gorąca Linia RMF FM: Droga między Brzezinami a Strychowem w Łódzkiem jest w fatalnym stanie: jest cała oblodzona. Na moście za Niesłuchowem utknął tir.

7:50 Jacek, Gorąca Linia RMF FM: W Niepruszewie w Wielkopolsce tir zablokował drogę, ale nasz słuchacz proponuje objazd. Z Niepruszewa trzeba się cofnąć na autostradę w kier. Poznania. Tam trzeba zjechać na węzeł Poznań-Zachód i następnie zjechać na węźle Zakrzewo. Dzięki temu omija się korek - mówi pan Jacek.

7:42 Arek, Gorąca Linia RMF FM: Na trasie z Torunia do Warszawy w rowach leży kilka samochodów, bo jest bardzo ślisko.

7:40 Rafał, Gorąca Linia, RMF FM: Na Podlasiu między Szczuczynem a Białą Piską stoi kilkanaście ciężarówek. Od godziny droga jest zablokowana, bo tiry nie mogą wjechać pod górkę.

7:32 Gorąca Linia RMF FM: Szklanka na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach. Na odcinku od Rudy Śląskiej do Katowic cała DTŚ oblodzona. Na wysokości Castoramy w Chorzowie stłuczka samochodów.

7:28 Wojtek, Gorąca Linia RMF FM: Droga wojewódzka nr 724 między Górą Kalwarią a Konstancinem jest oblodzona. Podjazd pod Górę Kalwarię jest nieprzejezdny: bus z przyczepką stoi w poprzek i blokuje przejazd.

7:22 Gorąca Linia RMF FM: Komorniki koło Poznania skute lodem. Mieszkańcy mają problem z wyjazdem.

7:12 Jarosław, Gorąca Linia RMF FM: Pszczyna, droga krajowa nr 1 - utrudnienia w ok. marketu Kaufland. Zderzyły się tam dwa samochody.

7:05 Szymon, Gorąca Linia RMF FM: W Niepruszewie w woj. wielkopolskim tir leży w poprzek drogi. Trasa jest zablokowana.

6:58 Tomek, Gorąca Linia RMF FM: W Krakowie w okolicach Kapelanki cała droga jest oblodzona. Kierowcy jadą z prędkością ok. 15 km/h. Na skrzyżowaniu Borsuczej z Kapelanką jest stłuczka - zaczyna się tam korkować.

6:50 Gorąca Linia RMF FM: Gołoledź na ulicach Krakowa, w okolicach centrum handlowego "Czyżyny" jest najgorzej.

6:48 Robert, Gorąca Linia RMF FM: Na drodze krajowe nr 10 między Kaliszem Pomorskiem a Reczem drzewo całkowicie zablokowało drogę. Powalony konar leży na przewodach elektrycznych i droga została zamknięta. Na miejscu nie ma jeszcze służb i nie został wyznaczony objazd.

6:44 GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na drogach pracuje 806 pojazdów do zimowego utrzymania.

6:37 Zbyszek, Gorąca Linia RMF FM: W Krakowie tuż przy wjeździe od Skawiny samochody mają problem z wjechaniem na oblodzony wiadukt.

6:31 Henryk, Gorąca Linia RMF FM: W Baryczy - między Domaradzem a Dynowem na Podkarpaciu - w rowie leży autobus. Na miejscu pracują służby.

6:24 Marian, Gorąca Linia RMF FM: Wszystkie drogi w Tarnowskich Drogach wyglądają, jak szklanka. Na ulice nie wyjechała żadna piaskarka.

6:19 Henryk, Gorąca Linia RMF FM: Dwa autobusy stoją między Domaradzem a Dynowem na Podkarpaciu. Pojazdy nie mogą wyjechać pod górę, jeden z nich stoi w poprzek drogi.

6:15 Sławek, Gorąca Linia RMF FM: Na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Jasienica Kościelna tiry nie mogą wyjechać pod górkę.

6:03 Słuchacze ostrzegają, że na drodze nr 74 w Olkuszu, tiry mają problemy ze skrętem na Zawiercie.

5:43 Utrudnienie na drodze krajowej nr 11. Między Piłą a Chodzieżą w Wielkopolsce na jezdnię przewróciło się drzewo. W tym miejscu wprowadzono ruch wahadłowy.

5:39 Utrudnienie na krajowej 11, między Środą Wielkopolską a Jarocinem w Wielkopolsce samochód ciężarowy zablokował drogę.

5:38 Utrudnienia na krajowej 1, między Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową doszło do zderzenia tylnego busa z samochodem ciężarowym. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Katowic. Objazd prowadzi przez Radomsko.

Utrudnienie na "15", na odcinku Brodnica - Kowalewo Pomorskie w woj. kujawsko - pomorskim samochód ciężarowy zablokował drogę. Trasa może być nieprzejezdna nawet przez 2 godziny.

5:10 Słuchacze RMF FM alarmują o utrudnieniach na krajowej 2 na odcinku Warszawa - Siedlce w okolicach miejscowości Stare Groszki. Na Mazowszu zablokowany jest jeden pas w kierunku Siedlec. Na jezdnię przewróciło się tam drzewo.

Informujecie nas o padającym śniegu i gołoledzi w różnych miejscach kraju. Szklanka we Wrocławiu.

5:02 Na krajowej 15 ciężarówka stoi w poprzek w Lubawie. To odcinek między Nowym Miastem Lubawskim a Ostródą.

5:01 Na Zakopiance w Małopolsce jest bardzo ślisko. W Naprawie tiry stoją między Lubniem a Rabką.

5:00 Na trasie numer 21 między Miastkiem z Słupskiem na śliskiej drodze przewróciła się piaskarka. Jeden pas jest zablokowany.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.