Po wypadku cysterny ze skroplonym tlenem w Prószkowie autostrada A4 jest zablokowana w obydwu kierunkach. Wojewoda opolski w specjalnym komunikacie prosi o korzystanie z objazdów.

Zdjęcie z miejsca wypadku /Mariusz Materlik /Gorąca Linia RMF FM

Ciężarówka wypadła na pobocze. Trwa akcja wypuszczania gazu do atmosfery. Wypadek spowodował poważne utrudnienia dla korzystających z autostrady w okolicach Opola.

Wojewoda opolski informuje, że wyznaczono objazd przez Opole. Dla osób podróżujących w kierunku Katowic zalecany jest zjazd na węźle Brzeg i przez Nysę, Kędzierzyn-Koźle powrót na autostradę A4 w miejscowości Ujazd (węzeł drogowy Łany). Jadącym w kierunku Wrocławia proponuje się objazd tą samą trasą.

"W związku z występującymi utrudnieniami i nasileniem ruchu drogowego mieszkańcy Opola proszeni są o uwzględnienie występujących utrudnień podczas planowania wyjazdów i korzystanie z komunikacji publicznej" - czytamy w komunikacie wojewody.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)