W nocy w pociągu relacji Wrocław - Tarnów doszło do incydentu. Skład stanął nagle na trasie pomiędzy Węgrzcami Wielkimi a Podłężem. Jak się okazało, ktoś zaciągnął hamulec ręczny. Kilkunastu osobom trzeba było udzielić pomocy medycznej. Informację w tej sprawie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

18 osobom została udzielona pomoc medyczna po tym, jak w składzie pasażerskim relacji Wrocław - Tarnów zaciągnięto hamulec ręczny - wyjaśniła w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Magdalena Chwastek, rzecznik Powiatowej Komendy Policji w Wieliczce.

Pociąg jechał przepełniony, komuś zrobiło się słabo, inny pasażer zaciągnął hamulec, żeby udzielić pomocy - relacjonowała. Ze względu na wysoką temperaturę i ścisk w pociągu doszło do omdleń - podała.

Do szpitala przewieziono 8 osób.

W popłochu pasażerowie - w tym pielgrzymi - wyszli na tory. Ze względów bezpieczeństwa ruch pociągów pomiędzy Węgrzcami Wielkimi a Podłężem wstrzymano.

Później busami zastępczymi przewieziono pasażerów na najbliższe stacje kolejowe, by mogli kontynuować podróż.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)