Chelsea Londyn pokonała FC Barcelonę w środowym meczu grupy A Ligi Mistrzów. Zwycięską bramkę dla angielskiej drużyny zdobył w 46. minucie spotkania Didier Drogba. W grupie C FC Liverpool pokonał Bordeaux 1:0.

Spotkanie Chelsea – FC Barcelona było hitem tej rundy spotkań Ligi Mistrzów. Oba zespoły niestety nie zagrały w najsilniejszych składach. Bramki Chelsea bronił debiutant – Portugalczyk Hilario, który zastąpił znokautowanych Petra Cecha i Carlo Cudiciniego. W barwach klubu z Barcelony z kolei nie wystąpili: Samuel Eto i Juliano Belletti.

Przewagę w spotkaniu od samego początku zdobyła drużyna z Londynu. W walce z przeciwnikami dość skutecznie radzili sobie John Terry i Andrij Szewczenko. Pierwszą szansę na zdobycie gola miał jednak włoski obrońca FC Barcelony – Gianluca Zambrotta. Niestety piłkarz będąc w polu karnym nie trafił w piłkę. Obie drużyny atakowały zaciekle, jednak żaden gol w I połowie meczu nie padł. Pierwszą i jedyną bramkę dla Chelsea zdobył w 47. minucie spotkania Didier Drogba.