CSKA Moskwa pokonał Arsenal Londyn we wtorkowym spotkaniu grupy G Ligi Mistrzów. Zwycięską bramkę dla rosyjskiego zespołu zdobył Daniel Carvalho. W meczu grupy F Celtic Glasgow pokonał Beneficę 3:0.

Dzięki wygranej CSKA został nowym liderem grupy G. Moskwianie po trzech kolejkach mają siedem punktów i nie stracili jeszcze żadnej bramki. Dla rosyjskiego klubu wtorkowe zwycięstwo miało historyczny wymiar. Ten zespół nigdy w swojej historii nie pokonał bowiem angielskiego zespołu. W sezonie 2004/2005 w dwukrotnie lepsza od Rosjan była Chelsea Londyn (1:0 i 2:0), a w spotkaniu o Superpuchar Europy Liverpool FC wygrał 3:1.

Jedyna bramka wtorkowego pojedynku padła po rozegraniu rzutu wolnego przez Sergieja Ignaszewicza, który podał piłkę do Daniela Carvalho, a ten potężnym uderzeniem zaskoczył Jensa Lehmanna. Sześć minut później mogło być 2:0, ale lob Brazylijczyka bramkarz Arsenalu przeniósł nad poprzeczką. W 35. minucie gospodarze, a konkretnie Vagner Love, zdobyli drugiego gola, jednak okazało się, że Brazylijczyk był na pozycji spalonej.

Arsenal zaczął lepiej grać dopiero po zmianach przeprowadzonych przez Arsene'a Wengera. Emmanuel Adebayor zmienił Robina van Persie, a bezradnego momentami Djorou zastąpił Gael Clichy. I tak w 74. minucie Toure posłał nawet piłkę do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. Pięć minut przed końcem piłka ponownie wpadła do rosyjskiej bramci po uderzeniu Thierry'ego Henry, jednak tym razem okazało się, że Francuz zagrał ręką.