Po raz kolejny USA apeluje do Jasera Arafata o potępienie terroryzmu i powrót do stołu rokowań. Gotowy jest plan, który doprowadzi do pokoju - powiedział George W. Bush w telefonicznej rozmowie z Arafatem. Ale izraelska armia nadal prowadzi ofensywę na palestyńskich terytoriach - Izraelczycy zajęli Ramallah, czołgi okrążyły Tulkarem, Betlejem i inne miasta.

Izraelczycy zacieśniają wojskowy kordon wokół Betlejem. Izraelskie czołgi zajęły dwie osady, otaczające to położone na Zachodnim Brzegu, miasto. W Beit Dżala pod Betlejem w czasie tłumienia przez Izrael palestyńskich demonstracji rannych zostało siedem osób, w tym pięciu cudzoziemców. Brytyjczyk, Amerykanin, Australijczyk, Japończyk i Francuzka odnieśli rany, kiedy przyłączyli się do palestyńskiej manifestacji. Do Betlejem udało się także dotrzeć naszemu specjalnemu wysłannikowi na tereny Autonomii Palestyńskiej, Janowi Mikrucie. POsłuchaj jego relacji:

Wjazd do Betlejem blokują posterunki izraelskiej armii. Izraelskie czołgi, które wjechały tam nad ranem wycofały się na obrzeża Betlejem. Miasto jest otoczone, ale wewnątrz nie ma wojska. Są za to dziesiątki palestyńskich policjantów i bojówkarzy. Część z nich ma na głowach opaski z napisem "Męczennicy Al-Aksa". Wszyscy uzbrojeni a część obwieszona granatami. Zapowiadają walkę jeżeli Izraelczycy wrócą.

foto Archiwum RMF

19:50