Na spotkaniu kardynała Stanisława Dziwisza z Ryszardem Krauze nie było mowy o powrocie biznesmena do kraju - mówi RMF FM rzecznik krakowskiej kurii Robert Nęcek. Do spotkania doszło w sobotę w Watykanie.

Spotkanie zostało umówione i osoba przyjechała. Tak jak w każdym innym przypadku. Rozmowa trwała 20-30 minut - powiedział Nęcek.

Spotkanie miało dotyczyć restauracji Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Półtora roku temu fundacja Krauzego kupiła ten budynek i przekazała go archidiecezji krakowskiej. Mowa była także o pracach nad stworzeniem stałej wystawy. Informacje te potwierdza także rzecznik Prokomu Krzysztof Król:

Ryszard Krauze nie tylko z prasy wiedział o piątkowym terminie przesłuchania - twierdzi prokuratura. Dodaje, że poinformowała też o tym adwokatów biznesmena. To odpowiedź na wcześniejsze wypowiedzi obrońców Krauzego, który nie pojawił się na przesłuchaniu. Adwokaci powtarzali, że szef Prokomu nie... czytaj więcej

W ostatni piątek Krauze nie stawił się w warszawskiej prokuraturze, która wezwała go jako podejrzanego o składanie fałszywych zeznań i utrudnianie śledztwa w sprawie przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa. Media podawały, że Krauze przebywa w Szwajcarii.