Po pierwsze, noga z gazu. Po drugie, wybierajcie główne drogi zamiast tych rzadziej uczęszczanych. To najważniejsze rady policji dla kierowców, którzy próbują się poruszać po zaśnieżonych trasach. Jest naprawdę bardzo niebezpiecznie

Z centrum Warszawy korki zniknęły. Najgorzej jest na małych, osiedlowych drogach. Mieszkańcy stolicy często korzystają ze skrótów, którymi nie jeździ miejska komunikacja, a co za tym idzie te szlaki nie są na bieżąco odśnieżane. Podobnie wygląda jazda w rejonie całego Mazowsza. Co prawda trasy są przejezdne, ale w wielu miejscach jechać szybciej niż 70 km/h to ryzyko. Na drodze wojewódzkiej nr 618 ciężarówka wpadła do rowu. Nikomu nic się na szczęście nie stało.

Podobnie jest na Śląsku. Policja odnotowała tam już ponad 250 wypadków i kolizji. To więcej niż w ciągu całej ubiegłej doby. Korki tworzyły się na trasach wylotowych prowadzących ze śląskiej aglomeracji w stronę Krakowa, Warszawy i Bielska. Służby kryzysowe wojewody śląskiego ostrzegają o intensywnych opadach śniegu, które mają potrwać co najmniej do rana. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Marcina Buczka:

Wyjątkowo ciężkie warunki są również na trasach południowej Polski, gdzie drogi zasypane są śniegiem. Nasz reporter Marek Balawajder nie ma zbyt dobrych wieści dla kierowców. Posłuchaj: