Dziś w Dąbrowie Górniczej można oddać krew dla dzieci z Błędowa poszkodowanych w wypadku. To druga tego typu akcja. W piątek w koksowni w Dąbrowie Górniczej zebrano ponad 24 litry krwi.

Zobacz również:

W szpitalu krew można oddawać do piątku. A jutro w centrum Dąbrowy Górniczej przez kilka godzin na wszystkich chętnych czekać będzie specjalny ambulans.

Na szkolne konto wpływają też pieniądze na leczenie dzieci od fundacji, okolicznych zakładów i pojedynczych mieszkańców. W szpitalach nadal jest kilku dorosłych i ponad 20 dzieci. Stan jednej dziewczynki lekarze ciągle określają jako krytyczny. Kilkoro innych dzieci jest w ciężkim stanie. Rany pozostałych się goją. Dziś ze szpitala wyszedł 7-letni Grzegorz.

Dziś po raz pierwszy po wypadku wróciły do szkoły. Niektóre zajęcia odbywają się pod okiem dyżurujących w szkole psychologów.

W wypadku, do którego doszło na drodze nr 94 łączącej Dąbrowę Górniczą z Olkuszem i Krakowem zginęło jedno dziecko, a ponad 40 osób zostało rannych. Na jednym ze skrzyżowań wiozący dzieci autobus zderzył się z ciężarówką.