Potrójna obrona na piątkę na Politechnice Śląskiej. Trzy siostry – trojaczki - w jednym dniu obroniły tytuł inżyniera! Natalia, Dorota i Judyta Chowaniec studiowały na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej. Takiej obrony na Politechnice Śląskiej jeszcze nie było!

Siostry ukończyły kierunek Górnictwo i Geologia, specjalność Geologia Inżynierska i Geotechnika. Wszystkie obroniły się na piątkę. Jak poinformowała Politechnika Śląska, dziewczyny od zawsze interesowały się geografią, geologią i przyrodą, a ich ojciec i dziadek byli górnikami, więc wybrany kierunek studiów to kontynuacja rodzinnych tradycji.

W czasie studiów, ze względu na podobieństwo, zdarzało się, że koledzy i wykładowcy mylili siostry. Wykładowcy żartowali, że nie mają pewności czy egzamin zdaje np. Dorota czy Judyta. Ale nie było szans na zamianę, bo egzaminy zdawałyśmy w tym samy czasie – mówi Natalia.

Studentki realizowały odrębne tematy, które dotyczyły charakterystyki geologicznej na potrzeby różnych projektów budowlanych – mówi promotor i opiekun naukowy absolwentek, prof. dr hab. inż. Małgorzata Labus.

Natalia, Dorota i Judyta Chowaniec chcą kontynuować studia na Politechnice Śląskiej na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców. W przyszłości planują pracować w swoim zawodzie, w przedsiębiorstwie geologiczno-inżynierskim.