Prawdopodobnie w piątek dojdzie do rozstrzygającej konfrontacji premiera Mateusza Morawieckiego z partyjnymi przeciwnikami. Jak nieoficjalnie dowiedział się dziennikarz RMF FM, zbierze się wtedy Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas zebrania komitetu ma paść wniosek o wybór nowego szefa lub szefowej rządu.

Jak informuje nasz dziennikarz, w szeregach przeciwników Morawieckiego trwa mobilizacja i liczenie każdego głosu. Ten wewnętrzny przewrót organizuje przede wszystkim wicepremier Jacek Sasin, ale to niekoniecznie on będzie wystawiony jako kandydat na następcę obecnego premiera.

Większe szanse ma na to obecna marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Do ostatniej chwili nie będzie jednak wiadomo, czy przeciwnicy Morawieckiego będą mieli większość, żeby udzielić Witek rekomendacji.

Sojusznicy obecnego premiera są pewni jego sukcesu. Mówią, że to nie jest moment na wymianę szefa rządu, a nawet zapewniają, że jest 100-procentowa pewność, że Morawiecki przetrwa.

Ta finałowa zapewne próba sił w piątek. Dzień wcześniej wszyscy posłowie i senatorowie PiS-u mają się spotkać na wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego.