Pielęgniarki, które okupują budynek Kancelarii Premiera, twierdzą, że dostały od rządu ultimatum – albo opuszczą budynek, albo zostaną z niego usunięte.

Proszę się przygotować. Dostałyśmy pismo. Pewnie nas wyniosą. Same nie wyjdziemy - powiedziała RMF FM kierująca protestem Dorota Gardias.

Związkowcy zapowiadają, że od przyszłej środy lekarze w całej Polsce rozpoczną strajk głodowy w przychodniach i szpitalach. Krzysztof Bukiel z OZZL, poinformował, że zostanie stworzona „czarna lista medyków”, którzy przeszkadzają w strajku. czytaj więcej

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak nie potwierdza ani nie zaprzecza. Radzi tylko, aby zwrócić uwagę na wypowiedź premiera. Odpowiedni artykuł kodeksu karnego nakazuje wezwać te panie do opuszczenia i wyznaczyć im termin. (…) Myśmy dotąd jeszcze tego nie uczynili. Ciągle chcemy to załatwić inaczej - mówił w piątek wieczorem Jarosław Kaczyński.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Mariusz Piekarski, do KPRM chce wejść Andrzej Rzepliński z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, który chce podjąć się mediacji między stronami konfliktu.