Prawdopodobnie dziś dojdzie do konfrontacji Lepper-Ziobro. W koszalińskiej prokuraturze od godz. 9 trwa przesłuchanie szefa Samoobrony. Przed godz. 13 do śledzych zgłosił się także minister sprawiedliwości.

Andrzej Lepper kłamie - mówi Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości zaprzeczył, by ostrzegł lidera Samoobrony przed akcją CBA w ministerstwie rolnictwa. Ziobro zapewnił, że jest gotów do konfrontacji z Lepperem, który swoimi oskarżeniami broni odwołanego szefa MSW Janusza Kaczmarka. czytaj więcej

Jak powiedział RMF FM prokurator krajowy Dariusz Barski, który nadzoruje osobiście sprawę, konfrontacja obu polityków jest planowana. Prokuratorzy mają zamiar dokonać po przesłuchaniu obu panów konfrontacji – oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, bo może się okazać, że ich zeznania będą zbieżne - powiedział.

Lepper przed przesłuchaniem zapowiedział, że powtórzy prokuratorowi to, co mówił podczas sobotniej konferencji prasowej. Zapowiedział także, że poda nazwiska osób, z którymi rozmawiał o przecieku informacji na temat planowanej akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Na sobotniej konferencji Lepper mówił m.in., że to minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ostrzegł go o przygotowywanej przez CBA akcji w ministerstwie rolnictwa. Prokurator Krajowy Dariusz Barski w sobotę wezwał Andrzeja Leppera do złożenia zeznań na ten temat.