Prawdopodobnie dziś dojdzie do konfrontacji Lepper-Ziobro. W koszalińskiej prokuraturze od godz. 9 trwa przesłuchanie szefa Samoobrony. Przed godz. 13 do śledzych zgłosił się także minister sprawiedliwości.

Zobacz również:

Jak powiedział RMF FM prokurator krajowy Dariusz Barski, który nadzoruje osobiście sprawę, konfrontacja obu polityków jest planowana. Prokuratorzy mają zamiar dokonać po przesłuchaniu obu panów konfrontacji – oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, bo może się okazać, że ich zeznania będą zbieżne - powiedział.

Lepper przed przesłuchaniem zapowiedział, że powtórzy prokuratorowi to, co mówił podczas sobotniej konferencji prasowej. Zapowiedział także, że poda nazwiska osób, z którymi rozmawiał o przecieku informacji na temat planowanej akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Na sobotniej konferencji Lepper mówił m.in., że to minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ostrzegł go o przygotowywanej przez CBA akcji w ministerstwie rolnictwa. Prokurator Krajowy Dariusz Barski w sobotę wezwał Andrzeja Leppera do złożenia zeznań na ten temat.