Andrzej Lepper zamierza w sobotę ujawnić, kto poinformował go o śledztwie w sprawie afery rolnej. „Super Express” ustalili, że tym człowiekiem miał być Zbigniew Ziobro. Nie zaprzecza - usłyszeli w piątek od szefa Samoobrony.

Janusza Kaczmarka, który wskazał, że to minister Zbigniew Ziobro może być źródłem przecieku, nieoczekiwanie wesprze w sobotę... Andrzej Lepper. Zdaniem bliskich współpracowników byłego ministra rolnictwa, Kaczmarek został postawiony w kręgu podejrzeń bezpodstawnie. Informacje o aferze rolnej miał bowiem Lepperowi przekazać... Zbigniew Ziobro.

Andrzej Lepper zapowiedział, że jutro ujawni źródło przecieku w sprawie akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Dodał, że to co ogłosi ma związek z dymisją Janusza Kaczmarka. czytaj więcej

Według informatorów "SE" Andrzej Lepper spotkał się z ministrem Ziobrą 14 czerwca 2007 roku o 20.00 w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ziobro powiedział Lepperowi między wierszami o jakiejś poważnej sprawie korupcyjnej- twierdzi polityk, blisko związany z szefem Samoobrony. Lepper nie chciał nam wtedy ujawnić o co chodzi, ale był bardzo przejęty - dodaje rozmówca gazety.

"SE" zapytał Andrzeja Leppera o to, czy faktycznie po raz pierwszy dowiedział się o sprawie afery rolnej od Zbigniewa Ziobry. Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – stwierdził szef Samoobrony.

Minister Ziobro natychmiast ripostuje. Tonący chwyta się brzytwy. Nie sądzę, by Andrzej Lepper odważył się na takie oszczerstwa. Byłoby to tak samo prawdziwe, jak to, że ujawniłem mu miejsce pobytu Osamy bin Ladena, wskazując, że z talibami ukrywa się w Klewkach - broni się Ziobro.

Zapowiadana na godz. 10:00 w szpitalu bródnowskim konferencja prasowa Andrzeja Leppera odbędzie się, ale o godz. 10:15 w Sejmie. Tematem konferencji będzie stan zdrowia przewodniczącego Samoobrony oraz sprawy bieżące.