Sepp Blatter i Lech Kaczyński podejmą dziś decyzję dotyczącą losów polskiej reprezentacji piłkarskiej. Po południu prezydenci Polski i Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej mają wspólnie rozwiązać konflikt wokół PZPN-u.

Wszystko wskazuje na to, że FIFA nie zawiesi naszej reprezentacji. Blatter powtarzał, że przyjedzie do Polski tylko wtedy, kiedy szansa na kompromis będzie realna.

Trzeba jeszcze wyjść z kryzysu, ale i to nie powinno być trudne. Wystarczy, że minister sportu odwiesi władze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Te zwołają zjazd, na którym delegaci poprawią nowy statut, odrzucony niedawno przez sąd i wyznaczą datę wyborów. Następnie prezes Michał Listkiewicz odsunie się w cień, a kontrolę nad tym, co dzieje się w związku przejmie specjalna komisja czy rada złożona z przedstawicieli prezydenta, ministra, federacji i związku. Takie rozwiązanie jest do zaakceptowania przez wszystkie strony.

W styczniu władze PZPN zostały zawieszone. Minister sportu podkreślił, że podstawą zawieszenia zarządu, było zaniechanie walki z korupcją w polskiej piłce i inne liczne uchybienia. Czarę goryczy przelało postawienie zarzutów prokuratorskich Witowi Ż. członkowi zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.